Choď na obsah Choď na menu
 


Body: Stojanovič 22, Carter 19, Tilandy 11, Závodný, Kosa a Hoferica po 8, Futo 3, Podhorský 2, najviac za SNV: Baldovský 23, Jefferson 17, Baťka 12.

Štvrtiny: 22:20, 19:15, 18:26, 22:17

Po neodohratom 22. kole, v ktorom sa nehralo pre štrajk rozhodocov, pokračovala extraliga mužov zápasmi 23. kola. V ňom privítal žilinský BK Váhostav–SK jedno z družstiev ašpirujúcich na zisk titulu, družstvo Spišskej Novej Vsi.

Domáci nastúpili už pod vedením nového trénera Miodraga Bojkoviča. Prvá desaťminútovka bola mimoriadne vyrovnaná a ani jedno družstvo neviedlo o viac než pár bodov, najvyšši rozdiel bol za stavu 22:18.

Do druhej štrtiny nastupoval Váhostav–SK s miernym náskokom, ktorý však postupne zvyšoval až sa napokon dostal do 9–bodového vedenia 35:24. Spišiaci zlepšili obranu, ale do polčasu sa im nepodarilo bodovo sa dotiahnúť na domácich.

Začiatok druhého polčasu patril hosťom, ktorí sa po úseku vyhratom v pomere 5:18 ujali vedenia rozdielom 7 bodov – 46:53. Žilinským hráčom, ktorí mali problém presadiť sa proti pozornej obrane hosti, výrazne pomohol oddychový čas, po ktorom sa opäť dostali do zápasu a dotiahli sa na rozdiel dvoch bodov.

Domácim sa podarilo otočiť hneď v úvode poslednej štvtiny. Hosťom sa navyše vyfaulovali Baťka a Mielczarek, vďaka čomu sa žilinským hráčom darilo viac presadzovať pod súperovym košom.

Posledné minúty tohto dramatického súboja boli v znamení neustáleho striedania sa oboch družstiev vo vedení. V závere stretnutia mali domáci šancu získať rozhodujúci naskok, ale slabým premieňaním trestných hodov (3/8) zápas zdramatizovali a o víťazstvo museli bojovať až do poslednej sekundy.

Za stavu 81:78 ostávalo do konca 5 sekúnd, po oddychovom čase rozohrávali hostia, ktorým patrila aj posledná strela zápasu, tá však z ruky Mróza neskončila v koši a tak si Váhostav–SK pripísal ďalšie cenné víťaztvo.

Ďalšie kolo je na programe o týždeň 22. decembra, kedy sa BK Váhostav–SK Žilina opäť predstaví na domácej palubovke, na ktorej privíta družstvo Baník Handlová.Záver zapasu bol velmi dramaticky ale nasi hraci ho zvladli a to je postatne.Aj ked rozhodcovia piskali v urcitych fazach velmi zle a nasi hraci stale bojovali.Dôlezite je ze sme vyhrali a ziskali vsetky body.Momentalne sme na 4. priecke v tabulke.Co je pre nas velmi dobre.K tomuto zapasu uz nemam co dodat.ZILINA DO TOHO !!!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.